Czy można zwalczyć spuszczela pospolitego domowymi sposobami?

Na wstępnie należy zaznaczyć, że wymienione sposoby poniżej mają znikomą skuteczność. Aby skutecznie zwalczyć spuszczela pospolitego należy skorzystać z usług profesjonalnych firm.

Posiadanie drewnianych elementów w domu sprawia, że musimy o nie należycie dbać i chronić je przed szkodnikami. Jednym z nich jest spuszczel pospolity. Warto pamiętać o tym, że trzeba podjąć bardzo szybkie i radykalne kroki, gdyż bagatelizacja problemu sprawi, że ich działanie może doprowadzić do tragedii. Zazwyczaj stosuje się preparaty chemiczne, jednak warto zadać sobie pytanie, jakie są domowe sposoby na walkę z tym szkodnikiem?

Terpentyna

Trzeba sobie powiedzieć wprost, że domowych i skutecznych sposobów na walkę ze spuszczelem pospolitym jest niewiele, jednak jednym z nich jest terpentyna, którą trzeba zaaplikować w miejsca uszkodzone za pomocą strzykawki w każde miejsce zainfekowane przez szkodnika. Pamiętaj przy tym, że stosowanie terpentyny możliwe jest tylko w początkowej fazie degeneracji drewna przez szkodnika. Środek ten można stosować nawet w meblach o dużych gabarytach. Jeżeli nie ma możliwości kupna terpetyny, możesz ją zastąpić naftą czy też benzyną, ponieważ posiadają podobne właściwości. Plusem jest to, że jest jego cena, która oscyluje w zakresie kilku, kilkunastu złotych.

Cebula

Wielu z was zapewne nie wiedziało, że cebula jest skutecznym środkiem w nierzadko nierównej walce ze spuszczelem. Świeżo przekrojona cebula, a konkretnie nacieranie zaatakowanej powierzchni drewna przez 14 dni może sprawić, że zwalczysz spuszczela pospolitego. Trzeba jednak pamiętać, że po 14 dniach należy przerwać tę czynność, na około 7 dni, by potem do niej powrócić przez kolejne 2 tygodnie. Nacieranie cebulą powinieneś stosować aż do momentu zniknięcia drewnianego pyłu.