Fumigacja domu (gazowanie domu)

Fumigacja domu to bardzo powszechna metoda zwalczania szkodników drewna, przy wykorzystaniu specjalnego gazu – fosforowodowu. Aby cały proces był możliwy, konieczne jest właściwe przygotowanie całego domu i uszczelnienie go. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego procesu.

Najważniejsze informacje o fumigacji

Fumigacja domów to metoda bardzo uniwersalna, którą można stosować zarówno w domach drewnianych, jak takich o konstrukcji szachulcowej czy murowanej. W trakcie całego procesu gazowania, zostają zlikwidowane wszelkie szkodniki siejące spustoszenie w drewnie jak np. spuszczel pospolity czy kołatek domowy. Warto zaznaczyć, że fumigowanie domu zwalcza szkodniki w każdym stadium rozwoju – zarówno larwy, jak i poczwarki i postacie dorosłe.

Fumigację można stosować w stosunku do wszystkich rodzajów drewna, zarówno iglastego jak i liściastego. Gazować można m.in. więźbę, stropy, meble, drewniane schody, tarasy, całe drewniane domy itd.

Jaka jest skuteczność fumigacji?

Bez wątpienia profesjonalna fumigacja to jedna z najbardziej skutecznych metod zwalczania szkodników zamieszkujących drewno. Gaz wykorzystywany w trakcie procesu dociera wszędzie i przenika nawet najgłębsze powłoki drewniane. Fumigacja likwiduje wszelkie szkodniki, co jest dużą przewagą nad innymi metodami i preparatami służącymi do zwalczania szkodników drewna.

Przy całej swoje skuteczności fumigacja drewna jest bardzo bezpieczną metodą. Powinna ona być jednak przeprowadzona przez doświadczoną firmę, przy zachowaniu wszelkich procedur i przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu.

Fumigację można przeprowadzać zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach, kościołach, muzeach i innych budynkach użyteczności publicznej. Dodatkowo profesjonalna firma posiada możliwość przeprowadzenia szczegółowych pomiarów stężenia gazu.

Pełny zabieg fumigacji trwa około 8 do 12 dni, zależnie od rodzaju pomieszczenia, wykorzystywanej technologii i doświadczenia ekipy.

Stronę wyszukiwano po słowach: fumigacja, fumigacja domu, gazowanie domu, gazowanie spuszczela cena, fumigacja cennik