Gazowanie spuszczela cena, cennik – ile kosztuje fumigacja?

Ile kosztuje fumigacja?

Fumigacja budynku pozwala na zwalczenie wszystkich rodzajów szkodników drewna bez względu na stopień postępu. Fumigacja domu to zabieg kompleksowy, który podlega indywidualnej wycenie. Wpływ na koszty zabiegu ma wiele czynników, w tym między innymi rodzaj obiektu (dom jednorodzinny, hotel, dworek, kościół, cerkiew, pałac), wymogi producenta gazu co do zasad stosowania fosforowodoru PH3, a także dobór technologii gazowania. Od konkretnych parametrów zależy nie tylko cena, ale także czas trwania samej fumigacji. Co dokładnie podlega analizie przedrealizacyjnej?

Gazowanie spuszczela cena – szczegółowe badanie obiektu

Fumigacja domu to zabieg bardzo skomplikowany, dlatego określenie jednej ceny nie jest możliwe. Konieczne jest dokonanie odpowiednich badań. Taka analiza wykonywana przez specjalistów obejmuje między innymi następujące parametry: wielkość i wymiary obiektu, rodzaj budynku, kształt, forma dachu, prognozowane warunki atmosferyczne (w tym temperatura i wilgotność powietrza), sposób i zakres uszczelnienia standardowo z dostępu alpinistycznego albo przy użyciu podnośników, sposób uszczelnienia wewnętrznego obiektu, a także zakres degradacja drewna.

Podczas audytu obiektu i ustalaniu indywidualnego cennika wykonuje się także projekcje dotyczące metody aplikacji gazu i rodzaj użytego gazu oraz wymogi inspektora nadzoru budowlanego lub wytyczne Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków. Dopiero wizja lokalna połączona ze szczegółowym badaniem stanu obiektu i dostępnej dokumentacji, pozwalają na skuteczną wyceną oraz określenie niezbędnych do wykonania prac. Przeprowadzenie zabiegu fumigacji to nie tylko możliwość pozbycia się niechcianych insektów z domu, ale także oczyszczenie dostępnych w nim drewnianych przedmiotów.