Impregnacja owadobójcza preparatem Xilix Gel (zwalczanie spuszczela)

Drewno, które tak chętnie służy jako materiał budowlany i dekoracyjny w naszych domach, to również miejsce żerowania różnego rodzaju owadów. Szkodniki drewna lub ksylofagi to w rzeczywistości drewnojady, które mogą przysporzyć ogromnych szkód w miejscu żerowania. Na szczęście istnieją obecnie całkiem skuteczne sposoby na walkę z tymi stworzeniami.

Sposoby walki ze szkodnikami drewna

Zwalczanie szkodników drewna powinno zostać powierzone specjalistom z doświadczeniem. Najpopularniejsze metody to walki z drewnojadami to:

  • fumigacja czyli gazowanie,
  • impregnacja specjalistycznymi preparatami, tj. Xilix Gel
  • metoda Veloxy,
  • metoda mikrofal (o marginalnym znaczeniu).

Aby odnieść zwycięstwo w walce ze szkodnikami drewna, należy wstępnie dokonać identyfikacji zagrożenia, a także ocenić stopień porażenia drewna.

Preparat Xilix Gel – impregnacja owadobójcza

Xilix Gel to biobójczy preparat przeznaczony do użytku profesjonalnego. Szybko i skutecznie zwalcza szkodniki oraz impregnuje drewno przed ponownym zasiedleniem przez owady. Xilix jest całkowicie bezwonny i posiada konsystencję białego żelu.

Xilix Gel wyróżnia się na tle innych preparatów do zwalczania szkodników drewna, rewelacyjną wnikliwością w materiał, nawet do 18 cm.

Owadobójcze działanie, Xilix Gel zawdzięcza substancji czynnej o nazwie permetryna. Jest to syntetyczny, organiczny związek chemiczny – silnie toksyczny dla owadów a stosunkowo nieszkodliwy dla ludzi.

Preparat na korniki a rodzaj drewna

Preparat na szkodniki drewna Xilix Gel można z powodzeniem wykorzystać do zabezpieczenia niemal każdego rodzaju drewna liściastego oraz iglastego, zarówno w przypadku elementów znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Nieco inna jest natomiast technologia stosowania tego preparatu w zależności od typu drewna.

Xilix Gel stanowi nie tylko świetny sposób na walkę ze szkodnikami, ale jest idealnym rozwiązaniem prewencyjnym w zupełnie nowych obiektach z drewna.